Purple Passion


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Purple Passion
Purple Passion
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Alex's Room. Do not enter without permission. :)

2 participanți

In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Alexandra Turner Mier Sept 09, 2009 6:51 pm

Rucsacul atarna neglijent de umar, in timp ce in brate tineam valiza cu haine. Peste valiza era o punga de hartie in care se aflau caietele achizitionate de curand pentru scoala. Langa mine se afla o valiza mai mica in care nici nu mai stiam ce pusesem, iar peste ea era aruncata geanta mea de umar, plina cu insigne si jucarii haioase agatate de ea.
Am ridicat valiza mai sus pentru a-mi putea trece mana stanga pe sub ea si sa ajung la buzunarul blugilor largi ce-i purtam. Odata ce palma mea atinse marginea buzunarului, valiza se clatina in semn ca se va rasturna in curand. Odata ce-am gasit cheile am ridicat bratul pentru a sustine valiza si sacosa. Am descuitat cu cealalta mana, apasand pe clanta, insa usa nu se deschidea.
"Uhh, la naiba!" mi-am zis nervoasa.

Am ridicat genunchiul stang pentru a ma sprijini de perete, insa m-am impiedicat de valiza mai mica. M-am dezechilibrat si am dat cu capul de usa, scapand rucsacul pe jos.

-Fir-ar! am strigat, lovind usa cu piciorul. Bareta rucsacului se prinse de adidasul meu, in timp ce usa se deschise larg, iar eu am cazut. Fundul meu atinse parchetul cu un "bum!" de toata frumusetea.
Toate hainele se imprastiara pe jos, amestecandu-se cu pixuri si caiete.
-Buna treaba, Alex. Ai reusit sa-ti imprastii lenjeria atat prin hol cat si in camera! am tipat, incepand sa strang nervoasa obiectele.

Alexandra Turner
Baby
Baby

Numarul mesajelor : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Re: Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Any Joi Sept 10, 2009 8:21 pm

Am auzit zgomote care veneau de pe hol. M-am ridicat de pe fotoliul din camera mea si m-am indreptat spre usa. Am deschis-o scotandu-mi capul si privind pe hol. Am vazut usa unei alte camere deschise. M-am dus sa vad cine era, sau ce era. Am ajuns in fata usii, vazand o fata inauntrul camerei, cazuta jos.
-Buna! am zis afisand un zambet prietenos pe buze. Eu sunt Anahi, dar poti sa-mi zici Any. Trebe sa fi noua pe aici nu? am intrebat indreptandu-mi mana spre ea, dorind s-o ajut sa se ridice.
Any
Any
Vampire
Vampire

Numarul mesajelor : 339
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Re: Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Alexandra Turner Joi Sept 10, 2009 10:53 pm

Am auzit o voce venind dinspre usa. Am privit in sus catre fata ce statea cu mana intinsa. Mi-am ridicat bratul, apucandu-i strans mana, apoi m-am ridicat pe ambele picioare.
-Alexandra Turner. Spune-mi Alex... Si da, sunt noua. I-am zambit fetei, apoi am privit spre lucrurile imprasitate pe jos. Cu o singura bataie de palme acestea se indesara in valiza, iar valiza se inchise.

Am oftat, gandind:

"Parca e mai bine asa..."

Alexandra Turner
Baby
Baby

Numarul mesajelor : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Re: Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Any Sam Sept 12, 2009 2:43 am

Am ramas fara cuvinte cand am vazut ce facuse fata. Dar stiam ca cei de pe-aici au cam toti anumite puteri.
-Se pare ca si tu ai fost inzestrata cu niste puteri.Despre ce puteri e vorba? am intrebat curioasa.
Any
Any
Vampire
Vampire

Numarul mesajelor : 339
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Re: Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Alexandra Turner Sam Sept 12, 2009 2:27 pm

M-am intors spre Any, privindu-i expresia mirata ce-o avea intiparita pe fata.
-O forma avansata de telekinezie... Intra, - am zpus, facandu-i loc fetei sa paseasca in incapere. Te pot servi cu ceva?

Am afisat un zambet, asteptand ,in liniste, raspunsul fetei.

Alexandra Turner
Baby
Baby

Numarul mesajelor : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Re: Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Any Dum Sept 13, 2009 3:07 am

-Mersi! Sper ca nu deranjez! am spus pasind in camera printre lucrurile fetei.
Priveam camera. Era foate frumoasa. Avea o priveliste catre mare. Era super.
-Ce camera frumoasa! am spus privind pe fereastra.
Any
Any
Vampire
Vampire

Numarul mesajelor : 339
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Re: Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Alexandra Turner Dum Sept 13, 2009 1:12 pm

Am privit in aceeasi directie cu fata, observand fereastra prin care se putea vedea marea. Razele soarelui se reflectau in suprafata lichidului. Valurile nu erau agitate, semn ca afara nu prea batea vantul.

-Ma bucur ca iti place. Ia loc... am zis, aratand spre fotoliul ce statea chiar langa micuta biblioteca ce-o avea in camera.

M-am aplecat pentru a-mi putea recupera valizele, rucsacul si sacosa de pe jos apoi le-am aruncat pe pat, asezandu-ma pe marginea acestuia.


Ultima editare efectuata de catre Alexandra Turner in Lun Sept 14, 2009 12:19 pm, editata de 1 ori

Alexandra Turner
Baby
Baby

Numarul mesajelor : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Re: Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Any Lun Sept 14, 2009 2:30 am

-Si de unde vi? Adica ma refer din ce oras! am spus zambind.
Any
Any
Vampire
Vampire

Numarul mesajelor : 339
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Alex's Room. Do not enter without permission. :) Empty Re: Alex's Room. Do not enter without permission. :)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum